Meie lugu

2017. aasta kevadel oli meil Siimuga selge, et tahame avada päris oma resto ning soovime pühenduda toidu tegemisele.

 

Nii saigi alguse meie kodurestoran ROOG.

 

Mina, Evelin, olen restorani ROOG perenaine ning hoolitsen selle eest, mis lauale jõuab. Siim hoiab grilli kuumana ning mängib külalistele pillilugusid. Schubert “töötab” meil koerana ja otsib seltskonnas alati üles selle, keda lohutada ja energiaga toetada.

 

 

 

loe edasi

Kodurestoran ROOG

Meie lugu

2017. aasta kevadel oli meil Siimuga selge, et tahame avada päris oma resto ning soovime pühenduda toidu tegemisele. Idee oli küpsenud juba mõnda aega, puudus vaid õige koht. Kus on soov, seal on ka võimalus – armsa suvemaja pakkumine tuli peagi Hiiumaalt, Nasvarannast.

Hiiumaa on inglite saar oma rahuliku energiaväljaga, mis suverestorani pidamiseks kui loodud. Ka Schubert nautis suve ja külalisi. Siis saabus sügis ja kolisime meiegi tagasi pealinna, meiega koos ka kodurestoran. Leidsime ka siin sobivad ruumid vanalinnas, kuhu hea jalutada.

Nüüd ongi nii, et suvel on kodurestoran ROOG avatud Hiiumaal, Nasvarannas ning talvel Tallinnas vanalinnas. Me armastame seda, mida teeme väga. Meie kodurestos on külalised alati oodatud, kokkame, muljetame ja saame uusi tuttavaid. Jagame armastust ja ühist energiat – hea õhtu ja maitsva toidu oluliseimad komponendid.

Meie restorani nimi on ROOG. See tähendab hiiu keeli kalarootsu – kala kõige kesksemat osa, mis elu koos hoiab ja energiat laiali jagab. Lisaks tähendab see sõna ka toitu ning pilliroogu, mis on saarel laialt levinud katusematerjal.

 

EVELIN

Mina, Evelin, olen restorani ROOG perenaine ning hoolitsen selle eest, mis lauale jõuab. Lisaks minule toimetab köögis ka mu elukaaslane Siim, kelle ülesandeks on hoida grill kuumana ning magusa juurde väike pillilugu mängida. Schubert “töötab” meil koerana ja otsib seltskonnas alati üles selle, keda lohutada ja energiaga toetada.

 

Mulle on alati meeldinud süüa teha, meisterdada naudinguid, eriti magusaid. Arstiõpingute ajal muutus minu kokkamiskirg teadvustatud ja tervisele suunatud toiduhuviks. Presidentuuri aastad said paradoksaalsel kombel minu jaoks kõige suuremaks arenguks hobikokana – meil käis palju külalisi ja mul oli alati võimalik küsida tippkokkadelt nõu.

Retsepte käsitlen juba ammu kui inspiratsiooniallikaid, kunagi ei kopeeri, vaid lisan alati sinna oma “kiiksu”. Mulle meeldib metsikut eestimaist toorainet eksootiliste maitsetega ergutada ja tundub, et see meeldib ka meie külalistele. Heade ja põnevate maitsete kõrval on minu jaoks tohutut rõõmu pakkuv ka visuaalne väljapanek – toidudisain.

Nii saan ilu, maitsed ja tervise ühendada tervikuks.

SIIM

 

Siim on pea kogu elu pilli mänginud – koolis kannelt ja kontrabassi õppinud, aga üle kõige armastab ta lõõtspilli. Praegu mängib ta algusest lõpuni omatehtud pillil, mille vahelõõtsa kangas pärineb minu seelikust. Meie resto külalised saavad soovi korral kindlasti tema lugupilli ja ehk ka toredat lauluhäält kuulda. Lõõtspill tõmbab ka kõige vaiksema seltskonna käima – seda olen päris palju kogenud.

 

SCHUBERT

 

Schubert töötab meie kodurestoranis koerana. Rahvarohkematel päevadel Hiiumaal õppis ta enesekaitseks ära, kuidas teeselda surnut – ei teinud paidest väljagi. Schubert on sõbralik ja loomuliku, tervendava energiaga – leiab alati üles just selle inimese, kel mure või valu.

Ja siis lohutab. Üks maailma parimaid tundeid.

 

Kui sa suvel ei jõua meie juurde Hiiumaale, siis ära muretse – talvisel ajal leiad meie restorani hoopis Tallinna vanalinnast.

Asukoht & Lahtiolekuajad

Talvisel perioodil
leiad meid Tallinna Vanalinnast.

Aadress on Pikk tn. 57
Vaatan ASUKOHTA KAARDIL

Suvisel perioodil
leiad meid Hiiumaalt, Nasva külast.

Vaatan ASKOHTA KAARDIL

OLEME AVATUD

Oleme avatud just siis, kui sul on vaja.

Selleks, et me teaksime, millal sul vaja on, lepi aeg enne meiega kokku.

Kontakt

Kui tahad meile sööma tulla, siis helista ette ja lepi kokku aeg ning menüü.

Meile saab külla tulla vaid siis, kui me oleme kodus ja oleme ette kokku leppinud.

Helista meile: +372 534 84 646
Saada e-post: welcome@roog.eeTalvel on meie resto Tallinna Vanalinnas, Pikk 57

Sel suvel on avatud Padriku Pood ja Kohvik

Liitu meie uudiskirjaga

© Evelini restoran ROOG - home&resto 
www.roog.ee