ROOG meedias

Lood sellest,

mis restoranist ROOG on meedias kirjutatud.

Naudi, jaga ja tule meile külla, et tekiks Sinu lugu.

loe edasi

KUIDAS ME AVALIKUSTASIME OMA UUE RESTORANI NIME

Naisteleht, 10/05/2017

“Kas sa kolid nüüd päriselt Hiiumaale? Mis Kadri Keiust saab? Hulluks oled läinud või?” Umbes sellised on ­olnud sõprade ja tuttavate reaktsioonid kuuldes, et otsustasin Tallinnasse kodu ostmata jätta ja muudkui Hiiumaa vahet sõeluda.

 

Tõsi ta on, päev enne pealinna korteri ostulepingu sõlmimist vaatasin endale sügavalt silma ja küsisin: Evelin, kas sinu päris-päris kodu, millesse sa investeerid oma raha ja võtad paarikümneks aastaks laenu peale, asub ikka kivihoonete keskel kuskil betoonmaja viiendal korrusel? «Ei» oli hetkega mu kindel vastus iseendale ja ütlesingi arendajale koha üles.

EVELIN ILVES – MINA JA HIIUMAA

Meie Maa, 03/11/2017

Evelin Ilves pidas läinud suvel Orjakus restorani ROOG. Suguvõsa seda, Tallinnas sündinud ja – tema oma sõnade järgi – Võrumaal vanaema juures kasvanud naist, siia ei toonud. “Võib-olla olin eelmises elus hiidlane,” muheleb ta.

 

Esimene kokkupuude saarega oli tal klassiekskursiooni ajal kaheksa- või üheksa-aastasena. Piiritsoon ja okastraadid, oldi Kõpu kandis, elati telkides.

Evelin, tollal perekonnanimega Int, mäletab, kuidas ta läks sõbrannaga mere äärde korjama aukudega kive. Vene sõdurid olid seal metsas, natuke õudne oli ka. Tagasi tulles nägi ta Eri Klasi istumas aidatrepil väljaveninud dressipükstes külameestega koos õlut joomas. Ja mulle jäigi elamus-mälestus – Hiiumaa on koht, kus isegi frakis mees, saab olla tavaline inimene…

SÖÖMA! EVELIN ILVES AVAS TÄNA KODURESTORANI!

Postimees, 15/07/2017

Täna on see kauaoodatud päev, mil Evelin Ilves koos kaaslase Siim Rikkeriga avab Hiiumaal Nasvarannas kodurestorani ROOG.

Kevade hakul hakkas Evelin otsima pesa, kuhu rajada suverestoran, mille idee oli hobikokal mõttes juba aastaid. Hiiumaal Nasvaranna suvemaja pakkumine tuli naisele üsna pea ja sealt sai hakata mõtet realiseerima.

 

 

Kevadel ajalehele Hiiu Leht antud intervjuus rääkis Evelin kohviku ideest lähemalt:

«Kohviku kontseptsioon on Hiiu saarel enneolematu, võrrelda võiks neid ehk ühepäeva­kohvikutega, mis korraks kodu­aedades avatakse, aga seal enamasti kööki ei näe. Nimelt on kohvikus Roog kavas pakkuda kolme-nelja­käigulist õhtusööki koos jookidega koduköögi-söögitoa lauas. Sellise õhtusöögi saab tellimise peale. Mulle tundub see kõige loomulikum: külalised on sinu lähedal, kokkame ja muljetame.

Nii tekib ühine energiaring ja armastus – see hea toidu kõige tähtsam komponent on kõigile hoomatav,» jagas Evelin mõtteid.»

ESIMESED MULJED EVELIN ILVESE KODURESTORANIST

 

Maaleht,16/06/2017

Evelin Ilves ja Siim Rikker avasid neljapäeval Hiiumaal oma kodurestorani ROOG, mille menüüst leiab lisaks kalaroogadele veel liha, käsitöö pelmeene, grillitud võileibu ja loomulikult Evelini enda tehtud leiba, mille retsept on just Hiiumaa jaoks täiendatud.

Avamisõhtul kodurestorani külastanud riigikogulane Tanel Talve ütles, et esimesed muljed on väga head – koht ilus ja toidulauale jõuab värske toidukraam.

 

“Mulle endale meeldib väga, et kohalikelt inimestelt ostetakse toorainet. Esiteks on see puhas kodumaine toit ja teiseks toob kasu kohapealsetele väiketootjatele.”

Evelin Ilves ja Siim Rikker toimetavad köögis ise ning nende vahetu kontakt külastajatega teeb Tanel Talve sõnul kogu suhtluse eriti mõnusaks ja ehedaks.

Evelin Ilvese sõnul avatakse suveterass umbes südapäeval ja kui majas õhtusöögibroneeringut pole, siis on avatud nii kaua, kui nemad ja külalised jaksavad rõõmsalt ja heatahtlikult olla.

Kui majja on pidulaud broneeritud, suletakse terrass kell 16.

TV3 VIDEO : UUS MEKIMAGNET

TV3 video, 29/05/2017

Evelin Ilvese armastus toidu tegemise vastu on teada-tuntud. Vähem teame tema pikaajalisest armastusest Hiiumaa vastu – see on väldanud pea 40 aastat.

Sügava esmamulje jättis Austraalia kõrval tähtsuselt teine saareriik Evelinile siis, kui ta kunagi saarel klassiekskursioonil käis. Loetud päevade pärast saavad need kaks kirge kokku, sest Evelin Ilves avab Hiiumaal restorani Roog, vahendas TV3 “Seitsmesed uudised”.

Saarel on ka eriline õhustik, mis mõjub rahutule ja haavatud hingele otsekui palsam.

Vaata videost lähemalt!

NÜÜD MÄNGIB SIIM SULLE LAHEDA PILLILOO

ÜLLATUS: EVELINI RESTORAN ROOG KOLIB TALVEKS MANDRILE

Delfi, 21/09/2017

Evelin Ilvese armastus toidu tegemise vastu on teada-tuntud ning tänavu suvel avas ta koos oma muusikust sõbra Siim Rikkeriga Hiiumaal oma restorani ROOG, mis osutus ülimalt menukaks. Kes suvel saarele ei jõudnud, ei pea õnneks enam nukrutsema, sest talveks kolib Evelini restoran Tallinna.

Mõned päevad tagasi läkitas Evelin sotsiaalmeediasse hunniku vahvaid klõpse oma kadestamisväärselt suurest seenesaagist. Tuleb välja, et naine ei käinud metsavahel seeni otsimas aga sugugi enda kõhu täitmiseks — Ilvesel on hoopis plaan oma restoran ROOG talveks Tallinna kolida!

Asukoht & Lahtiolekuajad

Talvisel perioodil
leiad meid Tallinna Vanalinnast.

Aadress on Pikk tn. 57
Vaatan ASUKOHTA KAARDIL

Suvisel perioodil
leiad meid Hiiumaalt, Nasva külast.

Vaatan ASKOHTA KAARDIL

OLEME AVATUD

Oleme avatud just siis, kui sul on vaja.

Selleks, et me teaksime, millal sul vaja on, lepi aeg enne meiega kokku.

Kontakt

Kui tahad meile sööma tulla, siis helista ette ja lepi kokku aeg ning menüü.

Meile saab külla tulla vaid siis, kui me oleme kodus ja oleme ette kokku leppinud.

Helista meile: +372 534 84 646
Saada e-post: welcome@roog.eeTalvel on meie resto Tallinna Vanalinnas, Pikk 57

Sel suvel on avatud Padriku Pood ja Kohvik

Liitu meie uudiskirjaga

© Evelini restoran ROOG - home&resto 
www.roog.ee